
Od kandydatów na studia II stopnia wymagane będzie posiadanie dyplomu ukończenia studiów I stopnia a także przedstawienie do oceny komisji teczki z pracami własnymi (portfolio z min. 10 pracami plastycznymi z zakresu malarstwa, rysunku, fotografii, grafiki, multimediów; format min. A3) oraz rozmowa kwalifikacyjna z zakresu wiedzy o sztuce i kulturze.
Teczka punktowana będzie w zakresie od 0 do 30 punktów, rozmowa kwalifikacyjna od 0 do 10 punktów.
Kandydat, który w wyniku ukończenia studiów I stopnia lub w inny sposób (w wyniku uczenia się poza formalnego i nieformalnego) nie uzyskał części kompetencji, może podjąć studia II stopnia na kierunku Sztuka Mediów, jeżeli uzupełnienie braków kompetencyjnych może być realizowane przez zaliczenie zajęć w wymiarze nieprzekraczającym 30 punktów ECTS. Brakujące efekty kształcenia można uzupełnić podczas I semestru nauki na studiach I stopnia. Zakres uzupełnień określa Komisja Kierunku.
Minimalna wysokość wskaźnika rekrutacyjnego kwalifikująca do przyjęcia na studia: W=21 pkt.
Program studiów na kierunku Sztuka Mediów umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie wybranych obszarów nauki przydatnej do formułowania i rozwiązywania zaawansowanych zadań związanych ze studiowaną dyscypliną sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki.
Absolwenci kierunku będą przygotowani do realizacji własnych koncepcji artystycznych we współczesnym świecie mediów, poprzez wykorzystywanie wiedzy oraz na podstawie doświadczeń uzyskanych w procesie kształcenia.
Absolwent kierunku Sztuka Mediów powinien rozumieć potrzeby społeczeństwa z obszaru sztuki, ich wartość wizualną, estetyczną oraz kulturotwórczą.
W praktyce coraz bardziej docenia się umiejętność łączenia teorii z warsztatem. Kierunek studiów Sztuka Mediów wyposaża absolwenta w niezbędną na współczesnym rynku pracy wiedzę i umiejętności umożliwiające mu podjęcie pracy w firmach reklamowych, poligraficznych, studiach fotograficznych i filmowych oraz designerskich jako specjaliście potrafiącemu profesjonalnie modelować obraz 2D i 3D oraz tworzyć materiały DTP w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego.
- Absolwent po II stopniu studiów uzyskuje tytuł zawodowy magistra.