Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna, studia I stopnia

Program studiów (siatka) kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna studia II stopnia

UWAGA!
ROZMOWA KWALIFIKACYJNA I PRZEGLĄD TECZEK (PORTFOLIO)
odbędzie się 17-18 lipca 2023 r.

Od kandydatów na studia I stopnia na kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna wymagane będzie posiadanie świadectwa dojrzałości, a także przedstawienie do oceny komisji teczki z pracami własnymi (portfolio z minimum 10 pracami plastycznymi z zakresu malarstwa, rysunku, fotografii, grafiki, multimediów; format min. A3) oraz rozmowa kwalifikacyjna z zakresu wiedzy o sztuce i kulturze oraz zainteresowaniach kandydata.

Teczka punktowana będzie w zakresie od 0 do 30 punktów, rozmowa kwalifikacyjna od 0 do 10 punktów.

Minimalna wysokość wskaźnika rekrutacyjnego do przyjęcia na studia: W=21 pkt.

W PORTFOLIO PRZEDSTAW NAM SWOJE  PRACE: RYSUNKOWE, MALARSKIE, PROJEKTOWE, MULTIMEDIALNE, FILMY, ANIMACJE, FOTOGRAFIE I WSZYSTKO TO, CZYM CHCIAŁBYŚ SIĘ NAM POCHWALIĆ. POKAŻ NAM CO POTRAFISZ!

UWAGA! By zostać studentem Wydziału Sztuki nie jest konieczne
zdawanie egzaminu z historii sztuki na egzaminie maturalnym!!!).

————————————————————–

Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia.
Pracownie dyplomujące z zakresu:

• DTP – cyfrowego projektowania wydawnictw;
  • projektowania stron internetowych;
  • projektowania gier komputerowych;
  • intermediów;
  • multimediów;
  • fotografii;
  • cyfrografii.

Jeżeli masz pytania pisz: mdanski@uthrad.pl

Absolwent kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna powinien posiadać kwalifikacje artysty sztuk pięknych, być świadomym i aktywnym uczestnikiem współczesnej kultury, łączącym pogłębioną, ogólnohumanistyczną wiedzę z własnym doświadczeniem artystycznym.
Świadome i aktywne uczestniczenie absolwenta w obecnych realiach kulturowych uwarunkowane jak wykształceniem następujących umiejętności:

• refleksyjny (poznawczy i krytyczny) stosunek do różnorodnych przejawów i form współczesnej kultury,
  • umiejętność stymulowania i kierowania kreatywną aktywnością innych,
  • własna, aktywna działalność twórcza w dziedzinie sztuk plastycznych („czystych” i użytkowych)
  • umiejętność wielokierunkowej promocji sztuki i efektywnego funkcjonowania na rynku sztuki.

Powyższe predyspozycje i aktywność pozwalają absolwentowi kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna być czynnym artystą oraz podjąć pracę w różnorodnych instytucjach upowszechniania kultury i sztuki, a po uzyskaniu uprawnień nauczycielskich umożliwiają również pracę w szkole.
Absolwent może podjąć pracę w zakresie wybranych specjalności w różnych instytucjach projektowania i wytwarzanie elementów przedmiotów sztuki użytkowej i architektury, a także w charakterze: grafika komputerowego, operatora stanowiska DTP.

Zakres egzaminu dyplomowego:
Egzamin dyplomowy na studiach zawodowych obejmuje prezentację i obronę:
– prac artystycznych przygotowanych w pracowni;

Absolwent po I stopniu studiów uzyskuje tytuł zawodowy licencjata.