Oświadczenie środowiska akademickiego z związku z agresją Rosji na Ukrainie

W związku z konfliktem zbrojnym trwającym na Ukrainie Senat oraz cała wspólnota akademicka Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu z całą stanowczością potępia przemoc i agresję Rosji wobec Ukrainy – naszego sąsiada i przyjaciela.

Wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim, a w szczególności z przedstawicielami Ukrainy będącymi członkami naszej wspólnoty akademickiej.

Deklarujemy, że okażemy wszelką pomoc naszym studentom pochodzącym z Ukrainy oraz wszystkim potrzebującym pomocy obywatelom tego Kraju.

Drodzy Przyjaciele,  nie jesteście w tym sami.

Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego
Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
prof. dr hab. Sławomir Bukowski

Oświadczenie środowiska akademickiego z związku z agresją Rosji na Ukrainie – pobierz